Bramy rolowane

Posted Posted in Bramy garażowe, Dla domu

bramy rolowaneBramy rolowane to maksymalna wolna przestrzeń w garażach.
Jeżeli myślicie Państwo o zakupie bramy, z pewnością możemy zaproponować rozwiązanie, które spełni Wasze oczekiwania, niezależnie czy będzie to brama garażowa, przemysłowa, ogrodzeniowa czy przeciwpożarowa.

Nasza fachowość została udokumentowana w 2000 roku, kiedy uzyskaliśmy status Partnera Autoryzowanego.

Bramy rolowane – montaż

Wybór taki pozwala na montaż bramy w garażach, w których uzyskać chcemy maksymalną wolną przestrzeń bezpośrednio pod sufitem.
Bramy rolowane są wykonane z wysokiej jakości aluminium odpornego na korozję i wyposażone standardowo w nowoczesny napęd.
Start i zatrzymanie bramy rolowanej odbywa się szczególnie łagodnie i cicho, co także wpływa na trwałość bramy. Brama rolowana wymaga większego nadproża, ale nie zabiera miejsca pod stropem garażu. Najczęściej jest stosowana w sytuacji gdy montaż bramy segmentowej uniemożliwiają konstrukcje lub instalacje przebiegające pod stropem.

Komfort staje się standartem

Wszystkie bramy roletowe wyposażone są w standardzie w napęd. Kurtyna bramy nawija się na wał nawojowy schowany w skrzynce, dzięki czemu można zaoszczędzić przestrzeń pod sufitem.
Charakterystyka:

 • kurtyna wykonana z profili aluminiowych wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową
 • w skrajnym dolnym profilu montowana jest komorowa uszczelka gumowa przylegająca do podłoża
 • kurtyna porusza się wzdłuż aluminiowych prowadnic pionowych i nawija się na wał nawojowy
 • prowadnice aluminiowe montowane wzdłuż bocznych krawędzi otworu
 • sprowadnice wyposażone w uszczelki szczotkowe
 • siłownik rurowy zamontowany w wale nawojowym
bramy1bramy2

Zadzwoń teraz, dowiedz się więcej o bramach garażowych

Funkcjonalność i bezpieczeństwo bram garażowych

Teraz zaoszczędzoną przestrzeń pod sufitem możesz zaaranżować tak jak chcesz: zamontować oświetlenie, zawiesić narty oraz bagażnik samochodowy. Doświetlenie wnętrza i oszczędność energii w ciemnym pomieszczeniu (np. w garażu bez okien) można uzyskać montując w bramie profile z przeszkleniami. Dolna uszczelka komorowa, uszczelki szczotkowe w prowadnicach oraz uszczelka przykręcona do nadproża gwarantują dobrą izolację.

funkcjonalność i bezpieczeństwo

 1. Blokada kurtyny w bramie rolowanej zabezpiecza przed podniesieniem kurtyny z zewnątrz.
 2. Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają fotokomórki oraz krawędziowa listwa bezpieczeństwa. W przypadku natrafienia na przeszkodę kurtyna bramy cofa się do pozycji otwarcia.
 3. Aretki zapewniają dystans między profilami podczas zwijania kurtyny bramy, dzięki czemu praca bramy jest cicha, a żywotność paneli znacznie się wydłuża.
 4. Awaryjne otwieranie bramy od wewnątrz w przypadku braku prądu bramę można otworzyć ręcznie przy użyciu korby w bramie rolowanej.
 5. Awaryjne otwieranie bramy z zewnątrz za pomocą specjalnej korby, stosuje się w przypadku braku dodat-kowego wejścia do garażu.
 6. Dwa rodzaje profili – 77 i 100 mm

Zadzwoń teraz, dowiedz się więcej o bramach rolowanych

Bramy garażowe segmentowe

Posted Posted in Bramy garażowe, Dla domu

Bramy garażowe segmentowe to obecnie najpopularniejsze i najbardziej optymalne rozwiązanie stosowane w garażach indywidualnych.

bramy garażoweSą to produkty wygodne w obsłudze a odpowiednio zainstalowane i serwisowane będą służyły wiele lat. Napędy do bram sprawią, że użytkowanie bramy będzie wygodne i bezpieczne. Nie będziecie Państwo musieli opuszczać samochodu w deszcz lub ciemną nocą. Cichy o dużej kulturze działania napęd spowoduje również, że cała brama będzie funkcjonować bezawaryjnie. Wieloletnia gwarancja świadczy o jakości stosowanych rozwiązań. Duży wybór kolorystyki i wykończeń bram pozwala na ich wkomponowanie w każdy projekt. W połączeniu z drzwiami wejściowymi będą stanowiły ozdobę i wizytówkę Państwa domu.

pełna harmoniadrzwi przejściowe
Pełna harmonia
Bramy Hörmann to konstrukcja przemyślana i rozwijana przez ponad 30 lat. Tutaj wszystko pasuje do siebie wzajemnie. Długotrwała ochrona przed działaniem czynników atmosferycznych.
Drzwi przejściowe
Drzwi przejściowe to bardzo praktyczne rozwiązanie. Nie trzeba otwierać całej bramy aby wejść do garażu po np. rower. Kilkumilimetrowy próg nie będzie przeszkadzał gdy chcemy go wyprowadzić.
spokój i bezpieczeństwoodporne na zarysowania
Spokój i bezpieczeństwo
Osoby niepowołane nie dostaną się do Waszego domu, mechanizm blokujący to absolutnie skuteczne rozwiązanie.
Wyjątkowo odporne na zarysowania
Przeszklenia z tworzywa DURATEC® w bramach Hörmann to podobna technologia jak w reflektorach samochodowych.

Stać Państwa na ten komfort
Bramy garażowe segmentowe są badane i certyfikowane zgodnie z wysokimi wymogami normy europejskiej PN-EN 13241-1. Przy pomocy listy kontrolnej bezpieczeństwa można sprawdzić, czy Państwa stara brama garażowa spełnia obowiązujące europejskie normy bezpieczeństwa.

Zadzwoń teraz, dowiedz się więcej o bramach garażowych